5. maj 2026Kom med på sæsonens (måske) sidste AWAYNår vi den 10. maj gæster Silkeborg IF på Jysk Park, håber vi på det bliver den sidste udekamp i sæsonen. I hvert fald hvis det betyder, at formår at tage Europa-billetten i pokalfinalen med FC Midtjylland den 14. maj.Under alle omstændigheder kan du komme med til Silkeborg for 349 kr. - det er inklusiv billet til kampen.Husk, at du skal være medlem af FCKFC og have AWAY-kort.OBS! Der er Copenhagen Marathon denne weekend, så det kan være mødestedet bliver Serridsslevvej. Endeligt mødested følger.
20. april 2026Endnu en tur til trekantsområdet: Kom med til FredericiaDen 3. maj går det løs på Monjasa Park, når vi møder FC Fredericia.F.C. København Fan Club sender en bus afsted til vores andet opgør i trekantsområdet inden for to uger.Turen koster 349 kr.Køb den herMødested: Øster Alle 50 (foran fanklubben)Mødetid: 11.30Bussen kører: 12.00Billetter til kampen bliver udleveret i bussen
8. april 2026Der er stadig pladser: Kom med FCKFC til VejleSøndag den 19. april kører FCKFC til Silkeborg - turen er kun for medlemmer af F.C. København Fan Club, og husk nu AWAY-kortet.Book turen herMødested: Øster Alle 50 (foran fanclubben)Mødetid: 13.00Bussen kører: 13.30Turen forventes at tage ca. 3 timerKampen mod Vejle Boldklub spilles kl. 18.00Efter kampen kører bussen retur til ParkenBilletter til kampen bliver udleveret i bussen
17. marts 2026Tag med FCKFC til RandersTuren er kun for medlemmer og koster 399 kr. - inklusiv billet til kampen.Mødested: Øster Alle 50 (foran fanclubben)Mødetid: kl. 10.30Bussen kører: kl. 11.00Turen forventes at tage ca. 4,5 time.Bemærk at billetten er gældende til udebaneafsnittet. Dette afsnit kræver AWAY-kort.
8. marts 2026Forårets kampe og den første AWAY er på pladsF.C. Københavns forår i Superligaen er på plads, og den 15. marts går det løs mod OB på udebane - for øvrigt dagen efter at FCK's kvindehold har taget samme tur, i deres forårspremiere.Vi slutter på hjemmebane mod Randers på en endnu ikke fastlagt dato i maj. Se hele kampprogrammet her eller længere nede på siden.Kom med på udebaneF.C. København Fan Club forventer at arrangere ture til alle udebanekampene.
28. januar 2026AWAY UPDATE: Med FCK til Barcelona19:40: Så er vi så småt ved at være på plads på Camp Nou.17:36: Til de der ønsker at deltage i den fælles afgang mod stadion med metro, er der mødetid kl. 18 på Plaza Reial. Det oplyser FCK's SLO.08:57: De sidste fans er ved at have boardet FCKFC's fly - foran dem ligger knap tre timers timers flyvetur, før de er på jorden i Josep Tarradellas Barcelona-El Prat lufthavnen.
27. januar 2026Her mødes vi i BarcelonaOld Irish Pub på Ramblaen er fælles mødested for alle interesserede F.C. Københavnere.Pubben sørger for gode priser og gode forhold for FCK-fans både dagen før kampen og på selve kampdagen.Fælles afgang til stadionOnsdag er der fælles afgang fra Old Irish Pub til Camp Nou, der ligger lidt over fem kilometer væk.Klubbens SLO og Sikkerhedsafdeling er fortsat i dialog med de lokale myndigheder om hvordan og hvornår, og vi opdaterer her, når der er nyt
3. november 2025Her mødes vi i LondonMødestedet før tirsdagens Champions League-kamp mod Tottenham, bliver ved Covent Garden i det centrale London fra ca. kl. 11.30 (lokal tid) - ikke så langt fra Trafalgar Square.KI. 17 er der fælles afgang mod Tottenham Hotspur Stadium med metroen. På grund af myldretiden kan vi desværre ikke få vores eget særtog. Tottenham har oplyst, der er fri passage mellem de forskellige afsnit, vi har på stadion.Vi glæder os til at se jer alle i morgen!
8. oktober 2025Kom med fanklubben til VillarrealUPDATE: Turen er desværre aflyst pga. for få tilmeldinger.Flyet flyver fra Københavns Lufthavn om morgenen d. 10. december og flyver retur til København umiddelbart efter kampen. Tiderne herunder er vejledende - præcise tider vil komme i informationsmailen, der bliver sendt til alle deltagere når vi nærmer os kampen.
12. september 2025Tag med FCKFC til LondonOPDATERING: Turen er udsolgt.Den 4. november går det løs i UEFA Champions League mod Tottenham Hotspurs.FCKFC arrangerer tur til kampen i London, hvor billetten er inkluderet og man tager ud og kommer hjem samme dag.