Forsat positiv dialog

Forsat positiv dialog
Klubsamarbejde 24. Okt 2011

Nyt møde mellem FCK, S12 og FCKFC

I forlængelse af beslutningen fra klubbens side om ikke længere at have udebaneafsnit til klubbens udebanekampe afholdes der i aften endnu engang møde mellem FCKFC, F.C.København og repræsentanter fra S12. 
 
Mødet handler om hvordan der igen kan blive åbnet op for at vi kan komme på udebane og se vores elskede hold spille, men under forhold som ikke medfører vold og hærværk. 
 
Alle mødedeltagere er positivt indstillet overfor at der skal findes en løsning og fra FCKFCs side opfordrer vi til at parterne gives arbejdsro og at foreningens fødselsdag til aftenens kamp for en stund kan være i fokus. 
 
God kamp i aften og stort tillykke til alle medlemmer og frivillige.
 
 
Med venlig hilsen Bestyrelsen