FCKFC inviterer til morgenmad inden afgang til Midtjylland

FCKFC inviterer til morgenmad inden afgang til Midtjylland
Turinfo 16. Apr 2010

Information til deltagere på FCKFC´s bustur til Herning (afgang kl. 10.00)


F.C. København Fan Club vil I samarbejde med Torcida København invitere alle deltagere på fan klubbens tur til Herning, på morgenmad i vores lokaler på øster Alle 56, 2. sal. Vi åbner dørene fra kl. 09.00 hvor du kan komme indenfor til en bid morgenbrød - og til de morgenfriske, en lille en til halsen. Dette skal ses som et forsøg på at gøre det mere attraktivt at deltage på turene, samt en måde hvorpå folk kan lære hinanden at kende før turen. Vi vil gerne være mere åbne og ser dette som en mulighed herfor.

 

Vi gør opmærksom på at det er tilladt at medbringe egne drikkevarer på turene, men der vil også være mulighed for at købe øl, somersby og sodavand i busserne som hidtil. Glasflasker er uønskede ombord på foreningens busser.

 

Vi håber at folk vil tage godt imod dette initiativ og at alle får en god tur.

 

Bussen kører kl. 10 fra øster Allé 56 - der er stadig ledige pladser, så mød op ved Parken i god tid hvis du endnu ikke har billet.

  

På vegne af bestyrelsen,

Ronni Jeppesen